Albania

Albania

Albania to malowniczy kraj, które nie tylko wzbudza zachwyt, ale również tworzy pewną atmosferę tajemniczości. Państwo położone jest w południowo-wschodniej Europie. Bałkański region to bogactwo orientalnej kultury dotyczącej zarówno regionalnych potraw, jak również tamtejszej kultury i tradycji.

Każdy z wczasowiczów znajdzie albański aspekt, który odpowiada jego indywidualnym preferencjom. Niezwykle interesujący jest fakt, iż Albania posiada podwójny dostęp do morza. Dotyczy to wybrzeży znajdujących się bezpośrednio nad Morzem Adriatyckim, jak również Morzem Jońskim.  Co ciekawsze Albania oddzielona jest od Włoch niewielką cieśniną Otronto, której długość mierzy niespełna siedemdziesiąt pięć kilometrów. W krótkim czasie można stąd przenieść się do mitologicznej Italii!

Wracając jednak do państwa bałkańskiego, wszyscy turyści, którzy zdecydują się na spędzenie wolnego czasu w Albanii, z całą pewnością powinni wybrać się na zwiedzanie do stolicy kraju – Tirany. Ta bogata kulturowo miejska aglomeracja zadowoli nawet najbardziej zagorzałych wyjadaczy „miejskiego stylu życia”. Stolica Albanii posiada szereg różnego typu form zabaw, począwszy od niezwykle rozbudowanych parków rozrywki, które idealne są dla całych rodzin, a kończąc na niepowtarzalnych klubach nocnych, gdzie taneczna zabawa do białego rana jest gwarantowana. Tirana to również miejsce najistotniejszych zdarzeń politycznych, jak też centrum finansowe państwa albańskiego. Miłośnicy badania historii, a także funkcjonalności gospodarczej kraju, z całą pewnością zapoznają się z licznymi tworami architektonicznymi o przeznaczeniu kulturowym, jak również politycznym.

Wczasy w Albanii

Niemniej jednak Albania ma do zaoferowania jej naturalne piękno krajobrazów. Zróżnicowany teren państwa nadmorskiego, bogaty jest w liczne wzniesienia, a przede wszystkim wyżyny górskie. Wysokie szczyty w połączeniu z nadmorskimi krajobrazami tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca! Jest to idealne połączenie zarówno tajemniczości morskich głębin, jak również potęgi tamtejszych szczytów górskich. Skaliste zbocza gór z całą pewnością zadowolą nawet najbardziej wytrawnych miłośników wspinaczki górskiej!

Ponadto albański klimat, a przede wszystkim nadmorskie wybrzeża, zapraszają do aktywności zwolenników sportów wodnych, takich jak nurkowanie pośród wielobarwnych raf koralowych, czy zabawy na brzegu z podpływającymi delfinami. W Albanii popularne są również rejsy morskie, dzięki którym będzie można zobaczyć bogatą florę i faunę, w swoim środowisku naturalnym.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment