Costa del Sol

Costa del Sol

Costa del Sol jest prowincją Hiszpanii położoną w południowej części Półwyspu Iberyjskiego, zajmuje 161 kilometrów wybrzeża. Nazwa jest prawdziwym odbiciem tego co można oczekiwać po tym obszarze. Klimat tej części Hiszpanii oferuje średnio 300 słonecznych dni w roku. Dzięki temu wybrzeże Costa del Sol, a szczególnie Malaga i czy Torremolinos, są oblegane przez cały rok przez turystów spragnionych wypoczynku. Poza miesiącami wakacyjnymi można natrafić na znaczne przeceny ofert (http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/) - tzw last minute z bliskimi terminami wylotów. Co prawda decyzję trzeba podjąć szybko ale niższa cena mocno rekompensuje tą niedogodność.

malaga

Stolicą prowincji jest miasto Malaga. Znajduje się praktycznie w centrum geograficznym wybrzeża prowincji. Jest to centralny punkt regionu z punktu widzenia komunikacji, ponadto stanowi punkt podziału wybrzeża na dwa duże obszary, które stanowią Costa del Sol: wschodnią i zachodnią.

Torremolinos ma długą historię jako jak kurort turystyczny, już w latach 60 XX w stało się bardzo popularnym kierunkiem wśród turystów wybierających Hiszpanię jako miejsce odpoczynku. Od tego czasu, systematycznie się rozwija i zwiększa zakres swojej oferty dla wszystkich odwiedzających. Otoczone z jednej strony przez Guadalmar - popularne pole golfowe i przez Benalmadena ze słynną przystanią. Miasto to oferuje doskonałe połączenia komunikacyjne, jest zaledwie kilka minut drogi od lotniska w Maladze, a mniej niż trzydzieści minut od dworca kolejowego w Maladze.

Na Costa del Sol jest wiele wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć, a to którą miejscowość na pobyt wybierzemy zależy już od naszych własnych preferencji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment