Cypr

Cypr

Cypr jest trzecią pod względem wielkości wyspą leżąca na Morzu Śródziemnym znajdującą się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Dzięki takiemu położeniu niemal cały rok jest tu ciepło, a latem średnie temperatury dochodzą do 30 stopni.

Cypr jest idealnym miejscem dla windsurferów, wielbicieli żeglarstwa oraz nurkowania. Tym co od zawsze przyciąga turystów na tą niezwykłą wyspę są piaszczyste plaże i ciepła i czysta woda. Jeżeli planujemy spędzenie urlopu na błogim leniuchowaniu to przyjazd tutaj będzie doskonałym pomysłem. W cypryjskich kurortach zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku jak i wielbiciele zabytków i historii znajdą atrakcje dla siebie. Co zwiedzić będąc na Cyprze? Jednym z takich miejsc jest założone w IV w. p.n.e. Pafos. W mieście tym odkryto wiele budowli pochodzących z II i III wieku n.e.

I tak w Domu Ajona na podłodze można obejrzeć mozaikę przedstawiającą sędziego, który w czasie konkursu piękności nimf musi rozstrzygnąć, która z nich jest najpiękniejsza. W Domu Dionizosa są przedstawione uczty, a w Domu Orfeusza na posadzce widnieje śpiewak trzymający lirę.

cypr3

Kolejną atrakcją Pafos jest zbudowany przez rodzinę Lusignanów fort oraz Grobowce Królewskie. Trzeba przyznać, że na Cyprze jest co zwiedzić. Koniecznie też trzeba zobaczyć miejsce zwane jako Petra Tou Romiou, w którym narodziła się Afrodyta. To właśnie tutaj według legendy wyłoniła się z piany morskiej bogini piękna i miłości.

Z kolei Limassol to miejsce typowo turystyczne i zabawowe. Nie brakuje tu kawiarni, barów, restauracji, życie tu tętni cały dzień i noc. Jeżeli lubicie się bawić to w Limassol będziecie się świetnie czuć. Jedną z tutejszych atrakcji są obchody karnawału, w czasie których odbywają się bale maskowe i niezliczone parady.

Jeżeli wybieramy się na urlop we wrześniu koniecznie powinniśmy zaplanować pobyt na festiwalu wina, który trwa przez dziesięć dni. Podczas festiwalu lokalni producenci z okolic masywu Troodos prezentują swoje wyroby, organizowane są również atrakcyjne wycieczki po winnicach, na które warto się wybrać, aby poznać sposób produkcji, pracy tutejszych winiarzy.

 

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment