Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura jest bardzo chętnie odwiedzaną wyspą należącą do Hiszpanii, która znajduje się zaledwie sto kilometrów od gorącej Afryki. Turyści mogą liczyć tutaj na wiele atrakcji, w tym kilometrowe plaże, wielokolorowe wzniesienia i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wyspa ta nazywana jest przez mieszkańców Wyspą Światła, można tu podziwiać malownicze wschody i zachody słońca.

Fuerteventura - klimat, atrakcje wyspy

Fuerteventura jest jedną z Wysp Kanaryjskich, gdzie panuje łagodny klimat. Brak jest tutaj stref klimatycznych i istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że trafimy na jakiekolwiek opady deszczu, niezależnie od pory roku. Dobra pogoda utrzymuje się tutaj praktycznie przez cały rok.

Nie brakuje tu olbrzymich i szerokich plaż, jak i mniejszych zatoczek z turkusową wodą. Z pewnością nie zawiodą się miłośnicy plażowania i kąpieli słonecznych, jak również osoby doceniające pustynne widoki. Turyści mają do dyspozycji aż 150 km plaż. Fuerteventura jest bardzo zróżnicowaną wyspą, gdyż można tutaj trafić zarówno na hiszpańskie krajobrazy, jak również na greckie i afrykańskie. Są też wytwórnie serów, gdzie największym powodzeniem cieszy się słynny ser majoreros. Wyspa ta jest prawdziwym rajem dla fanów sportów wodnych m.in. windsurfingu i kitesurfingu, ze względu na bardzo sprzyjające warunki – słoneczne dni, silne wiatry i fale wysokie na prawie dwa metry. Czyste plaże i wulkaniczne krajobrazy sprawiły, że wyspa ta została uznana przez UNESCO za światowy Rezerwat Biosfery.

Będąc na wyspie Fuerteventura, warto odwiedzić m.in. Parque Natural Dunas de Corralejo, gdzie znajdują się połacie piasku i lazurowe wody oceany oraz krater wulkanu. Betancuria jest wioską z białymi domkami, Kościołem Świętej Marii z XVIII w. i ruinami klasztoru Franciszkanów. Ciekawa jest też niezamieszkała Wysepka Lobos, objęta ochroną. Villaverde to z kolei miejscowość położona u stóp krateru, z tunelem wulkanicznym i ogrodem botanicznym.

W Polsce nie brakuje wylotów na Wyspy Kanaryjskie i to z wielu miast. Organizowane są wyloty charterowe z Poznania, Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Katowic. Można wybrać lot bezpośrednio do stolicy (Puerto del Rosario), który trwa około pięciu godzin lub z międzylądowaniem na Lanzarote – ok. 7 h. Do dyspozycji mamy zarówno organizowaną wycieczkę przez biuro podróży, jak i lot we własnym zakresie. Pierwsza opcja jest jednak znacznie tańszym i mniej skomplikowanym rozwiązaniem.

No Comments Yet.

Leave a comment