Korfu

Korfu

Greckie Korfu to górzysta wyspa znajdująca się w północnej części Morza Jońskiego. To co wyróżnia Korfu to naturalne piękno, połączenie tradycji i współczesności. Korfu jest również najbardziej zieloną z greckich wysp, a to za sprawą panujących tutaj warunków pogodowych. Wyspa znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, ale odnotowuje się tutaj dużo większą ilość opadów deszczu, dzięki którym wyspa tonie w zieleni. Sezon turystyczny zaczyna się w maju a kończy w październiku, okres najwyższych temperatur przypada na lipiec i sierpień, wówczas średnie temperatury osiągają 30 stopni.

Co na Korfu warto zobaczyć? Centrum wyspy stanowi jej stolica - Kerkira, która wyróżnia się na tle greckich miast elegancją i niewątpliwym urokiem. To spokojne, historyczne miasto w czasie sezonu urlopowego ożywa i staje się centrum życia zarówno dla turystów, jak i rdzennych mieszkańców. Kerkira ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, którzy preferują wylegiwanie się na plaży i kąpiele morskie, ale też i zwolennikom czynnego wypoczynku, czy wielbicielom historii i archeologii.

Wędrówkę można rozpocząć od głównego placu czyli Esplanady, tu skupia się życie towarzyskie, nie brakuje kafejek, restauracji i barów. W Korfu znajdziemy tez dwie fortece – Stara i Nową. Stara Forteca znajduje się na wzgórzu, otacza ja głęboka fosa. Sama forteca jest dobrze zachowana, na jej terenie znajdują się wieża zegarowa, studnia wenecka oraz wart obejrzenia kościół św. Jerzego, który jest szczególnie interesujący, pod względem architektonicznym, bo jego konstrukcja jest wzorowana na świątyniach doryckich. Natomiast Nowa Forteca powstała za panowania Wenecjan i takim stylu została wybudowana. Wstęp do obu fortec jest płatny i zdecydowanie warto je zobaczyć.

Korfu - plaże

Na Korfu nie brakuje kurortów wyposażonych w doskonałą bazę zarówno hotelową jak i gastronomiczną. Te najbardziej znane to Paleokastritsa, Acharavi, czy Sidari. Słyną one z czystej wody, pięknych plaż i bujnej, zielonej roślinności.

Zarówno w Sidari jak i Acharavi bez problemu porozumiemy się po angielsku, zresztą oba te kurorty są zdominowane przez angielskich turystów. Zarówno w jednym jak i drugi nie brakuje wysokiej klasy hotel, ale są też mniejsze i tańsze obiekty a także pensjonaty. Niewątpliwy atutem tych miejscowości jest piękna, piaszczysto - żwirowa plaża, która łączy obydwie miejscowości. Jeżeli poszukujemy raczej ciszy i spokoju to warto zdecydować się na pobyt w o wiele mniejszych miejscowościach takich jak Barbati czy Nissaki, co prawda infrastruktura hotelowa jest uboższa, ale za to nie ma tłumów turystów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment