Marmaris

Turecki kurort Marmaris to przepiękna marina znajdująca się na południowym wybrzeżu Morza Egejskiego. Współczesna nazwa miasta sięga swą etnologią czasów sułtana Sulejmana Wspaniałego, który, według badań historyków, na widok zamku znajdującego się w mieście Marmaris zawołał "Mimarı as!", co oznacza: "Powiesić projektanta!".

Marmaris to stare miasto portowe, z wciąż tlącą się kilkusetletnią historią. Miasto zostało założone w VI w. p.n.e. pod nazwą Physkos jako część krainy Karia.  Ten turecki kurort położony jest w zatoce, gdzie spotykają się dwa morza: Egejskie i Śródziemnomorskie. Obecnie miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy ze względu na sprzyjający klimat, chętnie odwiedzają ten zakątek świata.

Chcąc wybrać się na wakacje w Turcji warto pamiętać, że miasto Marmaris znajduje się w strefie klimatu umiarkowanie ciepłego. W okresie zimowym występuje tu znacznie więcej opadów niż latem, co gwarantuje udane wakacje.

Walory turystyczne Marmaris

Współczesne miasto Physkos to jedna z ciekawszych miejscowości na wybrzeżu Morza Egejskiego. Kurort ten charakteryzuje się słonecznymi i piaszczystymi plażami, górami porośniętymi lasem sosnowym, tradycyjnymi łaźniami oraz możliwością żeglowania. Marmaris jest najnowocześniejszą mariną jachtową w Turcji. Istnieje możliwość wyczarterowania jachtu i odbycia wspaniałej wycieczki wzdłuż malowniczego wybrzeża.

Kolejną atrakcją w Marmaris jest możliwość zobaczenia małego zamku, zbudowanego na wzgórzach otaczających miasto. Zamek został wzniesiony w okresie panowania sułtana Sulejmana Wspaniałego. Służył on jako punkt koncentracji sił tureckich przed uderzeniem i oblężeniem wyspy Rodos w 1522 roku. Obecnie w zamku udostępnione zostało dla turystów muzeum, w którym zobaczyć można wystawę historyczną.

Kontynuując wakacje w Turcji warto odwiedzić również Rodos, z którym port w Marmaris ma doskonałe połączenie. Co więcej, ta część wybrzeża posiada doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu.

Decydując się na wakacyjny odpoczynek w Turcji warto odwiedzić Marmaris, gdzie na turystów czeka cała gama atrakcji i pięknych krajobrazów.

No Comments Yet.

Leave a comment