Minorka

Minorka

Hiszpańska wyspa Minorka z pewnością jest jednym z cichszych miejsc Balearów i nadaje się idealnie na rodzinne wakacje, a to ze względu na znajdujące się tutaj piękne i dziewicze plaże, uroczą przyrodę oraz doskonałą infrastrukturę.

Co warto tu zobaczyć? Na Minorce nie brakuje pięknych portów, ze wspaniałą architekturą, szczególnie warte obejrzenia są Mahon i Ciutadella. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają tu do dyspozycji liczne parki wodne, trasy rowerowe i piesze, golf i wiele więcej dla tych, którzy poszukują bardziej aktywnego wypoczynku. Również miłośnicy przyrody będą się tutaj bardzo dobrze czuć. Wyspa bowiem jest rezerwatem biosfery, dzięki czemu można w czasie wędrówek po niej podziwiać szeroką różnorodność zarówno świata roślin jak i zwierząt.

Chociaż Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Morza Śródziemnego i obok Ibizy i Majorki cieszącą się od dłuższego czasu popularnością wśród turystów to jednak pomimo tego jest odwiedzana przez mniejszą ilość turystów niż pozostałe wyspy archipelagu Balearów. Sezon na wyspie zaczyna się w maju, a kończy w październiku. Średnie temperatury osiągają wówczas 20 stopni, w miesiącach wakacyjnych dochodzą średnio do 30 stopni. W okresie jesiennym i zimowym wieją tu wiatry, które wpływają na obniżenie temperatury i stwarzają doskonałe warunki dla windsurferów.

minorka3

W czasie pobytu na wyspie warto wybrać się na najwyższy szczyt Monte Toro, na którym można zobaczyć twierdzę, a także wybudowany w 1670 roku klasztor i kościół. Kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić jest dawna stolica Ciudadela, w której nie brakuje zabytków, z których wyróżniają się pochodząca z XIV wieku katedra. Warto tu też zobaczyć piękne średniowieczne kościoły i pałace.

Jednak to co głównie przyciąga na Minorkę turystów to przede wszystkim piaszczyste plaże, a jest ich 46, jest też klika plaż skalistych i żwirowych. Na wyspie funkcjonuje bardzo dobrze rozbudowana baza hotelowa i gastronomiczna. Kurorty w Minorce są dobrze przygotowane na przyjęcie turystów zarówno pod względem bazy noclegowej jak i atrakcji mających za zadanie umilić pobyt w czasie urlopu.

Do dyspozycji przebywających tu wczasowiczów są szkoły jazdy nurkowania, żeglowania, ale też można nauczyć się jazdy konnej, zagrać w golfa albo po prostu łowić ryby. Atrakcji na te wyspie jest bardzo wiele, dlatego warto choć raz odwiedzić Minorkę podczas wakacyjnego sezonu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment