Portugalia

Portugalia

Portugalia jest krajem leżącym w zachodniej części Europy i w ostatnich latach przeżywa turystyczny renesans. Tym co przyciąga tutaj ludzi jest z pewnością niezwykła przyroda, nie brakuje tu pięknych rzek, lasów, a dość długa i urozmaicona linia brzegowa bogata jest w liczne plaże i klify, a także w południowej części kraju w jaskinie.

Jeśli chodzi o pogodę to Portugalia jest zaliczana do cieplejszych krajów Europy, znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego, a to oznacza, że zimy są tu ciepłe i łagodnie, średnie temperatury nie spadają poniżej 12 stopni, a lata są gorące ze średnimi temperaturami osiągającymi 27 do 30 stopni. W zależności od tego jaki rodzaj urlopu planujemy i jaki wypoczynek preferujemy musimy określić, która pora roku będzie dla nas lepsza. Zadecydowania zwolennicy plaży, kąpieli słonecznych i wodnych atrakcji powinni się zdecydować na urlop w okresie wakacyjnym, jeżeli jednak wolimy czynny wypoczynek to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wyjazd wiosną lub wczesną jesienią, kiedy klimat i temperatury w Portugalii nie są już tak męczące dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone bądź nie przepadają za słonecznymi kąpielami podczas upalnej pogody.

portugalia-algarve

Portugalskie plaże są w zdecydowanej większości piaszczyste i bardzo duże, dzięki czemu nie jest na nich aż tak tłoczno jak w innych rejonach Europy. Bardzo fajne i oferujące spokój są plaże w rejonie Algarve, szczególnie te w miejscowości Albufeira są godne polecenia. Plaże są czyste, dobrze oznakowane i strzeżone. Przy plażach znajdują się punkty, w których można wypożyczyć leżaki, parasole, wokoło nie brakuje punktów gastronomicznych.

Doskonałe kurorty ze świetną bazą hotelową i gastronomiczną znajdują się w Praia de Rocha (http://www.trivago.pl/praia-da-rocha-50915/hotel) i Playa de Alvor. Nie licząc atrakcyjnych miejsc noclegowych mamy tu do dyspozycji piękne i piaszczyste plaże, kąpieliska z czysta wodą, a także znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych.

Oprócz pięknej przyrody i urokliwych plaż Portugalia ma do zaoferowania również niezwykłej urody zabytki. Zwiedzanie warto zacząć od Lizbony, a w niej od ruin mauryjskiego zamku. Warto też zobaczyć lizbońską katedrę, która jest wybudowana w tradycyjnym, romańskim stylu. Lizbona jest na tyle atrakcyjnym miastem, że sporą jej część możemy zwiedzić nawet za darmo, a trzeba przyznać że warto, ponieważ jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w tym mieście.

W czasie wędrówek po mieście warto też wybrać się do tutejszych muzeów, szczególnie interesujące zbiory znajdują się w Muzeum Narodowym Azaulejo. W niewielkiej odległości od stolicy znajduje się także niewielkie miasto Sintra, w którym znajduje się zamek Maurów. Atrakcje Portugalii można wyliczać bez końca, ale dopiero zwiedzając ten kraj osobiście możemy doświadczyć naprawdę niezapomnianych wrażeń.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment