Side

Side

Wybierając się na Riwierę Turecką, nie można pominąć klimatycznej miejscowości Side. Nie bez powodu bywała tam sama Kleopatra... Zastanówmy się co współcześnie oferuje ten południowy kurort i czym przyciąga spragnionych wrażeń turystów.

Side usytuowane jest na południowym wybrzeżu Turcji i daje niezwykłe widoki na stykające się z nim Morze Śródziemne. Stwarza idealne warunki do wakacyjnego plażowania, ponieważ słynie z piaszczystych, wyróżnionych Błękitną Flagą plaż. Należy do nich między innymi położona w centrum Plaża Kleopatry i Olympos, kojarzony z okolicznymi, starożytnymi ruinami. Jeżeli chodzi o klimat, na Riwierze Tureckiej z pewnością nie będziecie narzekać - jest tam słonecznie i ciepło, a sezon letni trwa naprawdę bardzo długo.

Turecki kurort Side ma za sobą bardzo bogatą historię. W czasach starożytności na miejscowości odcisnął swoje piętno handel niewolnikami i piractwo - pamiątką po tym okresie jest wiele okazałych budowli, które po dziś dzień zachwycają turystów z całego świata. Zabytkowe teatry, świątynie i ruiny stanowią ciekawy kontrast dla nowoczesnych hoteli i restauracji.

Co warto zobaczyć w Side? Przede wszystkim warto zajrzeć do Muzeum Starożytności, które zostało zbudowane na dawnym miejscu rzymskich łaźni. Na turystów czeka również świątynia Ateny i Apollina, położona niemal nad samym brzegiem morza i pochodząca z II wieku naszej ery. W Side znajduje się jeden z największych teatrów całej Anatolii, który jest w stanie pomieścić nawet 15 tysięcy widzów. Kręte, wąskie uliczki miejscowości zachęcają do długich spacerów, a wieczorami warto udać się na dyskotekę.

W czasie wizyty w kurorcie można także pójść do hammam, tureckiej łaźni, która korzystając z długiej tradycji kulturowej regionu potrafi skutecznie odprężyć i oczyścić ciało. Na aktywnych czekają rejsy wzdłuż wybrzeża, skoki do wody i energetyczne jeep safari. Turecka Riwiera zachęca kursami tańca brzucha i widowiskowymi lotami balonem.

W Side można spędzić wyjątkowe wakacje, które są połączeniem współczesnego komfortu i atrakcji ze zwiedzaniem antycznych zabytków. Czy można chcieć czegoś więcej?

No Comments Yet.

Leave a comment