Sycylia

Sycylia

Malownicza Sycylia zapewnia idealne warunki do relaksu wśród egzotyki i przyciąga turystów pragnących odkryć tajemnice drzemiące w murach zabytkowych miast. Klimatyczne i pełne uroku zakątki, bogata historia oraz nieujarzmiona natura sprawią, iż wakacje na wyspie na długo zapadną w pamięć.

Wczasy na Sycylii – atrakcje turystyczne, zabytki, przyroda

Położona na Morzu Śródziemnym Sycylia składa się z dziewięciu prowincji: Palermo, Katanii, Mesyny, Syrakuz, Trapanii, Ragusy, Caltanissetty, Arigento i Enny. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest budzący poczucie grozy, wciąż aktywny wulkan Etna, liczący aż 3323 m n.p.m. Osoby, planujące spędzić urlop na wyspie, koniecznie powinny zawitać do Palermo. Zwiedzanie warto rozpocząć od Piazza Bellini, głównego placu, na którym znajdują się trzy kościoły uznawane za perełki architektury sakralnej: San Cataldo, wzniesiony w XII stuleciu La Martorana oraz San Caterina. Symbolem miasta jest zaś okazała katedra, usytuowana przy Corso Vittorio Emanuele z XII w., która w przeszłości stanowiła bazylikę, a następnie meczet. Dużą popularnością cieszą się także Katakumby Kapucynów, gdzie spoczywa 8 tysięcy mumii zakonników. Po dniu pełnym zwiedzania chwili relaksu dostarczy spacer po egzotycznym Ogrodzie Botanicznym przy via Lincoln, gdzie podziwiać można gatunki roślin z całego świata jak np. : figowce, bananowce czy smocze drzewa z Sokorty.

Spędzając wakacje we włoskiej Sycylii, warto również wybrać się do uroczego miasteczka Taorminy, położonej nad morzem, na szczycie wzgórza. Największą atrakcją miejscowości jest zabytkowy teatr grecki z II w., z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama okolicy z widniejącą w oddali Etną. Taormina zachwyca wąskimi uliczkami, kameralną atmosferą oraz wspaniałymi pałacami z czasów średniowiecza.

Bajkowa Sycylia przyciąga także rybacką miejscowością Cefalu, zlokalizowaną na wschód od Palermo. Zwiedzając miasto, warto zobaczyć pochodzącą z XII w. katedrę, której architektura łączy elementy stylu bizantyjskiego, arabskiego i normańskiego. Na uwagę zasługuje także średniowieczna pralnia publiczna Lavatio Medievale.

Kolejną sycylijską perełką jest miasto Syrakuzy na wschodzie wyspy, którego najbardziej zabytkową część stanowi Ortygia, czyli Stare Miasto. Nie można również zapomnieć o ruinach świątyni Apollina oraz wspaniałym Parku Archeologicznym Neapolis z teatrem greckim, starożytnymi kamieniołomami oraz jaskinią Ucho Dionizjusza.

Palermo - Sycylia

Sycylia - dla zwolenników błogiego relaksu

Miłośnicy słonecznych kąpieli, podczas pobytu na wsypie, poczują się jak w raju na szerokiej, rozciągającej się na długości 3 km, plaży San Vito lo Capo, która kusi białym drobnym piaskiem kontrastującym z lazurem krystalicznie czystej wody. Plaża znajduje się na południowo zachodnim krańcu Sycylii. Do najpiękniejszych miejsc do wypoczynku należą również: Calamosche oraz dzikie, położone w zatoczkach plaże nieopodal rezerwatu Riserva dello Zingaro na północy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment