Teneryfa

Teneryfa

Teneryfa jest z pewnością najpopularniejszą wyspą archipelagu Kanarów, bardzo popularnego wśród europejskich turystów. Odwiedzając to miejsce, warto przygotować się na mnóstwo wrażeń, bowiem piękne plaże, wspaniałe krajobrazy i słoneczna pogoda nie są jedynymi atrakcjami Teneryfy.

Ta malownicza wyspa znajduje się w centralnej części archipelagu Kanarów, usytuowanego niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki, na Oceanie Atlantyckim. Teneryfa jest częścią Hiszpanii, dlatego polscy turyści wybierający się tam na wakacje nie potrzebują wizy ani paszportu, wystarczy dokument ze zdjęciem. Na Wyspach Kanaryjskich niemalże przez cały rok utrzymują się stosunkowo wysokie temperatury, jednak szczyt sezonu turystycznego na Teneryfie przypada na okres od czerwca do września. Podróżni nastawieni na zwiedzanie okolicy powinni unikać jednak lipca i sierpnia, powszechne w tych miesiącach 30-stopniowe upały mogą to uniemożliwiać.

Turyści odwiedzający Teneryfę większość wakacji spędzają wzdłuż wybrzeża, opalając się, pływając w morzu, uprawiając sporty wodne. Z uwagi na to, że wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, na wielu jej odcinkach można podziwiać czarny piasek, m.in. w Taganana i Benijos. Bez względu jednak na odcień wybrzeża, piasek jest delikatny i drobny, a plaże porasta egzotyczna roślinność, co dodatkowo umila wypoczynek. Na Wyspach Kanaryjskich panują idealne warunki do nurkowania, woda jest czysta i przejrzysta. W pobliskich sklepach można zakupić sprzęt do snorkelingu, istnieje również możliwość zapisania się na profesjonalny kurs nurkowy z instruktorem.

Co warto zobaczyć na Teneryfie? Turyści zainteresowani zwiedzaniem zabytków architektonicznych powinni odwiedzić stolicę wyspy, Santa Cruz de Tenerife. Oprócz pięknych budowli z różnych epok historycznych można wybrać się tam również na wielkie zakupy a nocą imprezować do białego rana. Jednak na Teneryfie to przyroda jest tym, co urzeka najbardziej. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Teide. Oprócz wygasłego wulkanu można podziwiać tam niespotykane nigdzie indziej gatunki roślin i zwierząt.

No Comments Yet.

Leave a comment