Wybrzeże Lizbońskie

Wybrzeże Lizbońskie

Będąc w Portugalii, warto udać się na Wybrzeże Lizbońskie. Można tam nie tylko spotkać rozciągające się nad brzegiem Atlantyku piaszczyste plaże, ale również odwiedzić Lizbonę, czyli stolicę kraju. Wartymi odwiedzenia są również zielone wzgórza Sintry czy luksusowe rezydencje oraz pałace królewskie. Na Wybrzeżu Lizbońskim znajdują się wyjątkowo czyste plaże, które dzięki ze względu na sprzyjający klimat stwarzają doskonałe warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Doskonale rozwinięta jest również infrastruktura turystyczna, dzięki której w każdej z restauracji skosztować można wielu miejscowych specjałów.

Estoril jest jednym z najbardziej znanych kurortów Wybrzeża Lizbońskiego. Cechą charakterystyczną miasteczka jest jego pastelowa kolorystyka oraz bogata roślinność w postaci kwiatów i palm. W Estoril znajdują się doskonale urządzone pola golfowe, apartamenty oraz luksusowe hotele. Przeżywając wakacje w Portugalii, warto w Estoril odwiedzić również nadmorskie promenady. Plaże wyposażone są w wypożyczalnie łodzi, żaglówek oraz innego sprzętu wodnego, który pozwala poznawać uroki oceanu. Warto zastanowić się, będąc w miejscu takim jak Portugalia co zobaczyć i dokąd się udać. W Estoril organizowane są liczne festiwale muzyczne i targi, a także imprezy sportowe i rajdy samochodowe. Widok na miasto podziwiać można z miejscowego kąpieliska.

Wybrzeże Lizbońskie

W kurorcie Cascais wypoczywali niegdyś władcy z wielu krajów Europy. Obecnie znajduje się tam centrum turystyczne, położone w malowniczej zatoce. Jest to idealne miejsce na wakacje, ponieważ oferuje bardzo wiele rozrywek. Znajdują się tutaj najlepsze puby i kluby w Portugalii, a za miastem położona jest przepiękna plaża Praia do Guinchi. Z jej uroków korzystają surferzy i windsurferzy, jednak przyciąga ona również miłośników i fascynatów żeglarstwa. Także sam kurort wypoczynkowy wart jest odwiedzenia, ponieważ znajdują się tam liczne muzea z ekspozycjami znalezisk prehistorycznych, obrazów oraz rzeźb. Miejsce pozwala również poznać historię i życie miejscowych rybaków.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment