Zakynthos

Zakynthos

Zakynthos to trzecia pod względem wielkości grecka wyspa należąca do archipelagu Wysp Jońskich. Ta ,,Zielona wyspa" charakteryzuje się przyjemnym, umiarkowanym klimatem, który sprawia, że bardzo chętnie przyjeżdżają tu turyści. Krajobraz jest tu bardzo różnorodny; od piaszczystych plaż, ustronnych zatoczek, po strome i urwiste klify. Woda otaczająca wyspę jest kryształowo czysta i lazurowo niebieska.

Stolicą wyspy jest Zakynthos, będące równocześnie największym portem. Na wyspę każdego roku przybywają turyści, którzy poszukują tu miejsca relaksu i odpoczynku. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Amatorzy wylegiwania się na plaży i kąpieli morskich będą z pewnością usatysfakcjonowani, bo nie brakuje tu piaszczystych plaż, przejrzystej i czystej wody. A ponieważ Zakynthos czerpie dużo korzyści z turystyki jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów. Do dyspozycji w tutejszych kurortach jest doskonała baza hotelowa i gastronomiczna. W takich miejscowościach jak Keri, Argassi czy Laganas każdy turysta znajdzie to co dla niego najpotrzebniejsze, wygodne hotele, piękne plaże, a przede wszystkim doskonałą pogodę niemal cały rok. Najlepsze warunki pogodowe sprzyjające wylegiwaniu się na plaży są od czerwca do września, wówczas panują tu dość wysokie temperatury, średnio trzydzieści stopni, również woda jest bardzo ciepła. Natomiast sezon na tej greckiej wyspie zaczyna się już w maju, a kończy w październiku. Pogoda jak najbardziej sprzyja, a co oprócz plaż przyciąga tu turystów na wyjazd?

Żółwie Karetta na Zakynthos

Jedną z większych atrakcji na Zakynthos jest możliwość podziwiania żyjących tylko w tym regionie żółwi caretta caretta. To niezwykłe przeżycie móc podziwiać te przepiękne stworzenia w ich środowisku naturalnym.

W niewielkiej odległości od Volimes znajduje się Zatoka Wraku, w której znajduje się wrak statku będącego jedną z tutejszych atrakcji. Aby obejrzeć wrak trzeba się wybrać na wycieczkę statkiem, ponieważ nie ma innej możliwości dostania się do zatoki.

Wyspa Zakynthos

Drugim takim ciekawym miejscem są Błękitne Groty, które najlepiej jest zwiedzać pływając łodzią ze szklanym dnem. Jednak wyspa Zakynthos to przede wszystkim urokliwe zatoczki i piaszczyste plaże, i to jest jej największy walor i piękno.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment